poniedziałek, 31 października 2011

ARCHITEKT JAKUB LEWKOWICZ

Warsztaty Projekt-Przedszkole! z Jakubem Lewkowiczem odbędą się w dniach 19 i 20 listopada na warszawskim Żoliborzu.
autor: Jakub Lewkowicz i Bjerg Arkitektur A/S.

autor: Jakub Lewkowicz i Bjerg Arkitektur A/S.

Jakub Lewkowicz – architekt młodego pokolenia, członek Skandynawskiej Izby Handlowej, Danish Business Club Poland oraz Akademisk Arkitektforening.

Jest laureatem kilku architektonicznych konkursów. Otrzymał m.in. wyróżnienie w konkursie "Nowa myśl w architekturze" organizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Białostockiej w 2005. Następnie wyjechał do Danii, by zdobywać doświadczenie projektując budynki w skandynawskim duchu. Duńskie stowarzyszenie Akademisk Arkitektforening w 2008 nadało mu tytuł Arkitekt M.A.A. Po powrocie do Polski w 2008 wraz ze wspólnikami otworzył pierwszą w Polsce polsko-duńską pracownię architektoniczną z siedzibą w Warszawie.

Po 5 miesiącach od otwarcia pracowni, projekt konkursowy prowadzony przez Lewkowicza zdobył 1. miejsce w konkursie na siedzibę Starostwa Powiatowego w Garwolinie, pokonując 20 innych koncepcji architektonicznych. Jury jednogłośnie podjęło decyzję o przyznaniu I miejsca ze względu na projekt, w którym dominuje wyczucie formy przy wprowadzaniu i przetransformowaniu skandynawskiego designu do polskiej współczesnej architektury.

Jest współprojektantem przedszkola Elverhuset w gminie Høje Tåstrup, które jest pierwszym pasywnym przedszkolem zrealizowanym w Danii.

W 2011 Jakub Lewkowicz ukończył podyplomowe studia Executive MBA na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Praca dyplomowa "Kompleksowe zarządzanie jakością w pracowni architektonicznej" powstała przy współpracy z prof. dr hab. Andrzejem J. Blikle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz